ПрАТ «УкрАгро НПК», маючи більше 10 років досвіду внесення аміаку рідкого технічного (безводного аміаку),  рекомендує звернути увагу сільгоспвиробників на ефективність, переваги і особливості застосування цього азотного добрива.

Безводний аміак є найбільш концентрованим, найдешевшим і найефективнішим азотним добривом, що видно з таблиці :

При транспортуванні аміаку в господарства та його внесенні у грунт застосовується повна автоматизація та механізація процесів, техніка і агрегати мають особливі вимоги до роботи.

Амонійний азот у грунті не промивається, не вивітрюється, не перетворюється в атмосферний, бо знаходиться на більшій глибині від поверхні, ніж тверді добрива чи навіть КАС, тому втрати азоту  майже відсутні.

Аміак вноситься у вигляді скрапленого газу (рідини) під тиском до 20 Атм, тому він найбільш рівномірно розподіляється у грунті.

За рахунок наявності лише амонійної форми азоту досягається найвищий  коефіцієнт засвоєння рослинами азоту з грунту, оскільки абсолютно переважна його частина засвоюється в амонійній формі, і незначна (залежить від температурного режиму) перетворюється у нітратну форму і поглинається коренями рослин.

Після внесення аміаку реакція грунтового розчину за рахунок зменшення кількості вільних іонів водню стає більш лужною, що позитивно впливає на доступність інших  елементів живлення.

Застосування аміаку приводить до знищення грунтових шкідників (совки, личинки хруща, дротяники та інших), а також деяких збудників хвороб рослин.

Традиційним є внесення аміаку на глибину  до 20 см, за бажанням Замовника можлива й більша глибина, однак при цьому обовязковим є попереднє вивчення спеціалістами ПрАТ «УкрАгро НПК» грунтових умов полів. Такий же огляд проводиться ними напередодні внесення аміаку на предмет вирівненості площ (перепад гребенів не більше 8 см), відсутності рослинних решток великої довжини на поверхні поля (культурних рослин та бур’янів), коренів дерев та кущів, каменів.

Внесення проводять за необхідної кількості вологи (20-28%) при середньодобовій температурі +15 градусів і нижче. Закінчують внесення навесні, коли температурний режим стає стабільно вищим, а восени - коли грунт промерзає глибше ніж на 3-4 см.

Норми застосування визначаються на основі результатів аналізу грунту на вміст гумусу, доступних форм азоту, буферності грунтів та з урахуванням запланованої урожайності культур, під які застосовують аміак. Під соняшник та кукурудзу норми внесення становлять 80-250 кг/га.

 

Використання безводного аміаку у поєднанні з наявністю у ПрАТ «УкрАгро НПК» високотехнологічних агрегатів для внесення, автомобілів і тралів для траспортування, високопрофесійного персоналу зі значним  досвідом роботи доведе отриманою врожайністю, що саме аміак є найбільш ефективним азотним добривом !